Be the first to learn about interesting new products via our PULS newsletter.
Register now!
PISA-M-402
New
전자식 회로 차단기
24 V, 8 A 4 NEC Class 2 output channels: Output: 4x 2 A
Datasheet
24 V, 8 A 4 NEC Class 2 output channels: Output: 4x 2 A
| DC output | DC 24 V |
|---|---|
| Input | DC 19.2 V - 30 V |
| Dimensions (WxHxD) | 22.5 x 104 x 98 mm |
| Weight | 100 g |
Input data
| DC Input voltage | DC 19.2 V - 30 V |
|---|---|
| DC Input current at no load, typ. | 30 mA |
| Input voltage required to switch on the outputs, typ. | 9.6 Vdc |
Output data
| Output current (sum of all outputs) | 8 A |
|---|---|
| Turn-on delay of outputs | 350 ms |
Overview
| Dimensions (WxHxD) | 22.5 mm x 104 mm x 98 mm |
|---|---|
| Weight per unit (excl. packaging) | 100 g |
| Mounting method | DIN 레일 |
| Housing material | 플라스틱 |
| Operating temp. range | -25 °C ~ 70 °C |
| Connection method | 푸시인 단자 |
| Power losses, typ. | 3,5 W |
| No-load losses, typ. | 0,7 W |
| MTBF SN 29500 @ 40 °C (h) | 1142000 h |
| CRA relevant product | 아니요 |

